Prowadzisz firmę transportową, ale nie wiesz, gdzie uciekają Twoje ciężko zarobione pieniądze?

Kalkulator Przewoźnika

Pomoże Ci zebrać w jednym miejscu wszystkie realne koszty, kwoty z frachtów i przeanalizować, co tu źle działa.

Prowadzisz firmę transportową

Ale ciągle coś Ci się nie zgadza i nie spina ? Płacisz ogromne podatki, ale na koncie tych pieniędzy nie widać? Szczególnie teraz, kiedy inflacja galopuje, a władze dobijają małych przedsiębiorców coraz większymi kosztami.

Zapytany, zapytana, które auto z Twojej floty wykręca najlepsze wyniki nie potrafisz odpowiedzieć?

Nie wiesz, gdzie uciekają Twoje pieniądze, ale chcesz wreszcie zacząć monitorować każdą złotówkę i każde euro, żeby każdego miesiąca zostawało w Twojej kieszeni więcej?

Masz poczucie, że nie panujesz nad wydatkami i chcesz zacząć mieć nad tym kontrolę?

Proste narzędzie, jakim jest Kalkulator Przewoźnika pomoże Ci zebrać wszystko w całość i policzyć realny zysk, jaki osiąga Twoja firma z działalności transportowej!

W czym pomoże Ci Kalkulator Przewoźnika?

Obliczyć realny zysk

Kalkulator pozwoli Ci skrupulatnie wyliczać miesięczne i roczne zyski. Jeśli dokładnie uzupełnisz wszystkie swoje koszty i przychody - dowiesz się ile zarobił każdy Twój pojazd i jaki masz zysk na całej działalności transportowej.

Monitorować auta

Szybko zweryfikujesz, które pojazdy są najbardziej i najmniej opłacalne, które jeżdżą po najlepszych stawkach, a które generują największe koszty.

Zbierać dane

W jednym miejscu i uwzględniać wszystkie koszty, nie tylko te, które księguje księgowa, ale również extra premie, mandaty, niefakturowane naprawy i wszystkie inne, które rzeczywiście ponosisz, ale nie masz na nie papierka.

Analizować

Widzisz czarno na białym nie tylko zyski, ale możesz szybko wyciągnąć wnioski na podstawie arkuszy i wykresów - co można zmienić, aby te wyniki poprawić.

Przeprowadzać symulacje

Wystarczy, że zmienisz założenia (np. stawkę za fracht), wpiszesz inne kwoty i zobaczysz, jak zmieni się zysk w odniesieniu do danego auta i zysk całej firmy.

Podejmować decyzje

Związane z prowadzeniem swoich pojazdów. Być może zauważysz, że jeśli jeden kierowca będzie 2 dni dłużej w trasie, a drugi obniży troszkę spalanie, to Twoja firma zarobi więcej.

Dla kogo jest Kalkulator Przewoźnika?

Ten plik jest dla właścicieli firm transportowych, którzy ją już zmęczeni tym, że ciągle coś się nie zgadza.

Dla osób, które nie panują nad wydatkami, szczególnie tymi wydatkami, których z różnych powodów nie księgują (np. mandaty kierowców, dorzucenie kierowcy kasy do wypłaty, kupienie używanej części itp).

Dla właścicieli firm transportowych, którzy chcą monitorować zyskowność poszczególnych pojazdów.

Dla osób, które zaczynają swoją przygodę w transporcie drogowym i jeszcze niezbyt dobrze potrafią wszystko sobie wyliczyć, aby nie władowali się w sytuacje, gdy pieniądze „są w systemie”, ale ich firma nie ma płynności finansowej.

Otrzymujesz plik zawierający tabele, wykresy, zysk z każdego miesiąca, kwartału, roku – wszystko w jednym miejscu, w przejrzystej i łatwej do zrozumienia formie.

Kalkulator Przewoźnika to:

Plik excela przygotowany dla 3, 5, 10 i 15 pojazdów, który zawiera kilka arkuszy, tabel i wykresów:

ARKUSZE POJAZDÓW Tutaj wpisujesz przychody i koszty związane WYŁĄCZNIE z konkretnym pojazdem! Dzięki temu będziesz dokładnie widzieć, jakie wyniki robi to auto, jakie osiąga zyski, jakie generuje koszty

Arkusz „Koszty firmy”. Koszty, które ponosi firma, ale związane są z całością działalności transportowej, a nie poszczególnym pojazdem. 

Arkusz WYNIKI, w którym zbierasz wszystkie dane. Niektóre wartości (np. kwoty ze zleceń czy koszty paliwa) będą w walucie EURO, ale nie przejmuj się i nie przeliczaj tego! W odpowiedniej kolumnie wprowadzisz średni kurs dla danego miesiąca i kalkulator automatycznie wyliczy Twój zysk.

WYKRESY – wykresy przychodów ze zleceń, wykres obrazujący zysk dla każdego auta,  wykres pokazujący zysk netto firmy.

Zastanawiasz się, czy tego potrzebujesz?

Myślisz sobie  – ale po co mi ten kalkulator, skoro mam księgową?

Po pierwsze – zanim dostarczysz wszystkie dokumenty do księgowej, a ona je wprowadzi i rozliczy, mija minimum połowa miesiąca, podczas którego nie wiesz, na czym stoisz i ile Twoja firma zarobiła w poprzednim miesiącu. Z kalkulatorem przewoźnika jesteś cały czas na bieżąco – wpisujesz kwoty do tabelki i na koniec wiesz, jak wyglądał miesiąc i czy trzeba wprowadzić zmiany, żeby firma osiągała założone dochody i zyski. Druga sprawa -księgowa wylicza dochód na podstawie faktur i rachunków – co często nie pokrywa się ze stanem konta. Wystarczy extra premia dla kierowcy, niewykazana na liście płac, albo mandat za przeładowanie auta. To są przykładowe koszty, które faktycznie wpływają na zysk Twojej firmy, a których księgowa nie rozliczy, Ty o nich szybko zapominasz i łudzisz się, że ten miesiąc będzie lepszy.

Po co mam kupować plik excela – mogę zrobić samodzielnie i zaoszczędzić!

Tak, masz rację. To jest prosty plik excela, który zrobić może dosłownie każdy. Nie zamierzamy przekonywać Cię, że jest inaczej. Spędzisz kilka lub kilkanaście godzin na przygotowaniu dokumentu i zaoszczędzisz! Zaoszczędzisz kilkanaście euro, ale stracisz sporo czasu. Jesteśmy pewni, że poświęcając ten czas na robienie tego, w czym jesteś naprawdę dobry, dobra, zarobisz o wiele więcej niż zaoszczędzisz nie kupując kalkulatora.

My już to zrobiliśmy i udostępniamy narzędzie tym, którzy nie potrafią zrobić tych tabelek samodzielnie, albo nie mają czasu lub ochoty nad nimi ślęczeć, bo wolą dostać gotowy plik z instrukcją stosowania, fakturą za zakup i wsparciem w razie niezrozumienia czy problemów.

Pobierz demo i przetestuj kalkulator!

Nie zastanawiaj sie, czy opłaca się, czy warto. Pobierz, sprawdź i zdecyduj. A jeśli pojawią się w związku z kalkulatorem pytania – napisz do nas lub zadzwoń. Z przyjemnością odpowiemy!

WYPEŁNIJ I POBIERZ

×

Koszyk

Odbierz bezpłatnie demo

.